Μεγάλη νίκη πέτυχε η Φήκη επί του ΑΟ Υπάτου με σκορ 0-1. Οι Τρικαλινοί πήραν το τρίποντο με γκολ πέναλτι του Σκόνδρα στο 37΄, έχοντας σε όλο το ματς συγκέντρωση ενώ ο Ντάσκας κατέβασε ρολά.
Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε με κόκκινη ο Γκαντιάς ο οποίος είδε περάσει εκτός αγωνιστικού χώρου νωρίτερα.
Το φιλμ του αγώνα
21′ Ο Ποτουρίδης μέσα από την περιοχή έκανε το ψηλοκρεμαστό σουτ η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ντάσκα!
23′ Ο Ποτουρίδης με ανάποδο «ψαλίδι» έστειλε την μπάλα άουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή…
37′ Μαρκάρισμα στον Γεωργακη εντός περιοχής και καταλογισμός πέναλτι από τον διαιτητή της αναμέτρησης. Ο Σκόνδρας εκτέλεσε το πέναλτι και έκανε το 0-1
44′ Εκτέλεση φάουλ του Πέντα, ο Ντάσκας απέκρουσε εκπληκτικά σε κόρνερ!
60′ Ωραίος συνδυασμός Ποτουρίδη με Μπουρού, με τον τελευταίο να σουτάρει και ο Ντάσκας με τα πόδια να απομακρύνει σε κόρνερ!
61′ Στην αντεπίθεση ο ΠΟ Φήκης με τον Γεωργάκη, να βρίσκεται απέναντι από τον Βουτσελά και σουτάρει στέλνοντας την μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι!
69′ Μετά από εκτέλεση φάουλ ο Μπουρούς στο ύψος της μικρής περιοχής πήρε την κεφαλιά, αλλά την έστειλε απελπιστικά άουτ…
81′ Ο Ποτουρίδης έκανε το σουτ και ο Ντάσκας χωρίς πρόβλημα μπλόκαρε την μπάλα…
88′ Νέα προσπάθεια των γηπεδούχων με τον Σπηλιώτη και σουτ η μπάλα απομακρύνθηκε με δυσκολία από τον Ντάσκα σε κόρνερ!
90+5′ Κεφαλιά από τον Σπηλιώτη και ο Ντάσκας και πάλι σε κόρνερ!
ΑΟ Υπάτου (Αντωνόπουλος)
Βουτσελάς, Αργυρίου, Λίμα (70′ Ρέππας), Βέρτζος, Παπαδόπουλος, Ματίας (60′ Μπιλίμπασι), Σπηλιώτης, Πέντα (76′ Σταγάκης), Ποτουρίδης, Ατματσίδης, Μπουρούς (76′ Ταυταρίδης).
ΠΟ Φήκης (Ρούσσας – Μανούρας)
Ντάσκας, Γιαννούλας, Τζέλης, Μωραΐτης, Δρόσος, Καλαμάρας (90′ Μπακάλης), Γεωργκάκης, Σκόνδρας, Ιωάννου, Γκαντιάς (74′ Μακρής), Μπέτσας (88′ Μαργαρίτης).
3ος όμιλος
Νέα Αρτάκη-Αταλάντη 3-2
Δήμητρα Ευξεινούπολης-Ατρόμητος Παλαμά 1-0
Εθνικός Νέου Κεραμιδίου-Ηρακλής Λάρισας 0-0
Αμβρυσσέας Διστόμου-ΠΟ Ελασσόνας 1-0
ΑΟ Υπάτου-ΠΟ Φήκης 0-1
Αετός Μακρυχωρίου-Θησέας Αγριάς 0-3 α.α.
Η βαθμολογία
Θησέας Αγριάς 11
ΑΟ Υπάτου 10
Αμβρυσσέας Διστόμου 10
Ηρακλής Λάρισας 9
Νέα Αρτάκη 9
ΠΟ Ελασσόνας 8
Δήμητρα Ευξεινούπολης 8
ΠΟ Φήκης 7
Εθνικός Νέου Κεραμιδίου 5
Ατρόμητος Παλαμά 3
Αταλάντη 0
Αετός Μακρυχωρίου –
Η επόμενη αγωνιστική
Μακρυχώρι-Νέα Αρτάκη 0-3αα
Αταλάντη-Ευξεινούπολη
Παλαμάς-Νέο Κεραμίδι
Ελασσόνα-Ύπατο
Ηρ. Λάρισας-Φήκη
Θυσέας Αγριάς-Δίστομο